niedziela, 4 marca 2012

Samotny - Margit Sandemo

Are i Liv są najstarszymi potomkami wywodzącymi się z Ludzi Lodu. Dla Arego jest to o tyle bolesne, że marzy by jeszcze przed śmiercią ujrzeć swego wnuka Mikaela, z którym cała rodzina straciła kontakt jak był jeszcze mały. Chłopiec miał sporo szczęścia natrafiając na dobrych ludzi, którzy zajmowali się nim traktując jak swego syna. Niestety z tego powodu (a może tak miało być), Mikael stał się nadmiernie uległy wobec innych.
Dochodzi do tego, że żeni się bez miłości, a jego opiekun awansuje go w kolejnych stopniach wojskowych. Ani jedno, ani drugie nie pozostawi w nim przyjemnych wspomnień. Mikael mimo wszystko będzie się starał równie mocno sprostać pokładanym w nim oczekiwaniom jako mąż i żołnierz. Czy mu się uda? Czy jego wrażliwa natura udźwignie ten ciężar? Odpowiedzi należy szukać w książce.
Margit Sandemo
Opis z tylnej strony książki:
Tom dziewiąty serii <<SAGA O LUDZIACH LODU>> - potomkach Tengela Złego, który zawarł pakt z diabłem...
Samotny i nieszczęśliwy Mikael Lind z Ludzi Lodu przez całe życie poddawał się woli innych. Kiedy zmuszono go do poślubienia bogobojnej katoliczki Anette, a następnie wysłano na wojnę, znalazł się na skraju przepaści. Ostatecznym ciosem było spotkanie w obcym kraju tajemniczej, odzianej w czerń kobiety...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie proszę o pozostawianie komentarzy krytycznie kulturalnych :)