wtorek, 28 lutego 2012

Tęsknota - Margit Sandemo

Tom czwarty jest, moim zdaniem poświęcony Irji. Dziewczynie pochodzącej z wielodzietnej, ubogiej rodziny, która miała to szczęście, że została służącą w Lipowej Alei, ale tak naprawdę traktowano ją tam jak członka rodziny. Bawiła się z dziećmi gospodarzy Sunnivą, Taraldem i Cecylią. Nie potrzeba było wiele jak nieurodziwa Irja zakochała się w swym towarzyszu zabaw. Niestety będzie musiała zmierzyć się z zabójczą konkurencją w postaci olśniewającej córki Sol - Sunnivy. Czy jej się to uda?
Uwaga Spojler.
W Lipowej Alei dzieje się o wiele więcej. Rodzina wybiera dla siebie oficjalne nazwisko, Cecylia wyjeżdża na dwór jako opiekunka, a w okolicy wybucha zaraza, którą Tengel z pomocą Tarjeia i Irje zamierza opanować. Czy to się uda? Kto straci życie w walce z chorobą?
To jednak nie koniec złych wydarzeń, ponieważ w rodzie pojawi się dziecko naznaczone złym dziedzictwem.
Margit Sandemo
Opis tylnej strony książki:
Tom czwarty serii <<SAGA O LUDZIACH LODU>> - potomkach Tengela Złego, który zawarł pakt z diabłem...
Irja Mattlasdatter była ciężka, niezdarna i zniekształcona przez chorobę. Ludzie wysmiewali się z niej, nadali jej przezwisko Oset. Irja miała jednak dużo większe zmartwienie: była nieszczęśliwie zakochana w bogatym i lekkomyślnym Taraldzie, synu barona Daga Meidena i Liv z Ludzi Lodu. Taralda zaś interesowała jedynie jego piękna kuzynka Sunniva. Ale związek między nimi groził poważnymi następstwami z powodu ciążącego na rodzinie dziedzictwa.

1 komentarz:

  1. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia podczas losowania ;-)
    Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie proszę o pozostawianie komentarzy krytycznie kulturalnych :)