piątek, 2 marca 2012

Zamek duchów - Margit Sandemo

Tancred zostaje wysłany do ciotki Urszuli, by z woli rodziców, uniknął podróży do Niderlandów z dworem. Na początku jest mu bardzo nie w smak jechać do apodyktycznej kobiety. Na miejscu poznaje uroczą i potrzebującą pomocy Molly, która wciąga go wir wydarzeń.

Pierwsza połowa książki składa się z prowadzonego śledztwa w sprawie morderstwa młodej dziewczyny. Druga część tego tomu opowiada o chęci zemsty tak silnej, że aż zaślepiającej wszystko inne. To może doprowadzić wyłącznie do tragedii. Tylko kto będzie ofiarą tej zemsty?
W książce jak w życiu jest też czas na ponowne spotkanie po latach. Okazuje się, że nadal żywią do siebie ciepłe uczucia. Czy jednak to wystarczy aby mogli żyć już długo i szczęśliwie? Co ukrywa Tancred? Czym powinna martwic się dziewczyna? Pani Sandemo nie pozwala nam ani przez chwilę się nudzić.
Margit Sandemo
Opis z tylnej strony książki:
Tom siódmy serii <<SAGA O LUDZIACH LODU>> - potomkach Tengela Złego, który zawarł pakt z diabłem...
Któregoś dnia, w trakcie leśnej wędrówki, młody Tengel Paladin spotkał niezwykle czymś przestraszoną, uroczą dziewczynę i zakochał się od pierwszego wejrzenia. Gdy potem próbował ją odszukać, dotarł do przedziwnego zamku. Okazało się, że zamek ten nie istnieje, a jego tajemnicza gospodyni nie żyje od wielu lat.
Czy to koszmar, czy chłopiec traci zmysły? A może znów dziedzictwo rodowe daje o sobie znać...?

2 komentarze:

  1. Miałam kiedyś możliwość czytania pierwszego tomu Sagi Ludzi Lodu, ale jakoś nie zdołałam zacząć jej czytać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że to jest jedna z tego rodzaju książek, w którą się wciągasz na całego, albo jest jasne od początku, że nie nadaje się dla Ciebie.. :)

      Usuń

Serdecznie proszę o pozostawianie komentarzy krytycznie kulturalnych :)