niedziela, 15 kwietnia 2012

Ślady szatana - Margit Sandemo

Z odległych krain zaczynają nieść się pogłoski o szatanie, którego ślady zdają się kierować na południe. Gdy wieści docierają do Ludzi Lodu, zaczynają się oni niepokoić, gdyż jest oczywistym, iż w każdej plotce jest ziarno prawdy. Z zasłyszanych informacji wynika, że istota wzbudzająca takie przerażenie ma nienaturalne szerokie ramiona. Rodzina ze Szwecji również nie zamierza już dłużej siedzieć z założonymi rękami i postanawia dołączyć do bliskich w Norwegii, gdzie jak przeczuwają są potrzebni lub nawet niezbędni.

W Christianii potwór doprowadza do uwolnienia niepełnosprawnego chłopca, ale jak wszyscy się domyślają nie kierują nim w żadnym razie uczucia empatii czy litości. Dziecko dzięki zbiegowi okoliczności zostaje zabrane przez Villemo i Dominika do Elistrand, gdzie jest cennym informatorem.
Czy jego świadectwo pomoże w spacyfikowaniu bestii? Czy kapitan Dristig żądny sławy i awansu nie ubiegnie kociookich bohaterów? Kto odważy się spojrzeć na Ulvhedina jak na człowieka? I skąd on się wywodzi, jaka jest jego historia?
Pani Margit urywa tom w interesującym momencie przez co zmusza do sięgania po kolejne części.
Margit Sandemo
Opis z tylnej strony książki:
Tom trzynasty serii <<SAGA O LUDZIACH LODU>> - potomkach Tengela Złego, który zawarł pakt z diabłem...
Jego ślady - odcisk jednej bosej ludzkiej stopy i drugiej, której nie można było rozpoznać - budziły przerażenie. Gnał naprzód niczym sam diabeł i zabijał każdego, kto stanął mu na drodze. Dominik, Villemo i Niklas z rodu Ludzi Lodu zrozumieli, że zostali wybrani, by go powstrzymać. Ale kim jest i jak można unieszkodliwić monstrum, które wydaje się nieśmiertelne...?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie proszę o pozostawianie komentarzy krytycznie kulturalnych :)